Published On: 21 Gusht, 2016

Zgjedhjet në Dibër, Basha: “Rama mbron horrin që u valëvit largimet nga puna mësuesve”

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar edhe njëherë për zgjedhjet në Dibër, duke atakuar kryeministrin Rama si përgjegjës për manipulime të mundshme të zgjedhjeve lokale në këtë zonë. Nëpërmjet një statusi në fb Basha shkruan se “në vend që të verifikonte dhe të mbante qëndrim për krimin skandaloz të Drinit Gjecit që ju valëvit mësuesve largimin nga puna, nëse nuk votojnë kandidatin e qeverisë në zgjedhjet e 11 shtatorit, Edi Rama mori sot në mbrojtje horrin e tij që menaxhon arsimin në Dibër.

Ja statusi i plotë i Bashës në fb

Në vend që të verifikonte e të mbante qëndrim për krimin skandaloz të Drini Gjecit që ju valëvit mësuesve njoftimin e largimit nga puna, nëse nuk votojnë kandidatin e qeverisë në zgjedhjet e 11 shtatorit, Edi Rama mori sot në mbrojtje horrin e tij që menaxhon arsimin në Dibër.

Me këtë akt, ai konfirmoi publikisht se qëndron vetë pas kësaj skeme të dhunimit të votës, të përdorimit të pushtetit për të grabitur vullnetin e lirë, duke luajtur me bukën e arsimtarëve dhe fëmijëve të tyre.

Rama e legalizoi këtë krim përmes Luizës së tij të arsimit e cila prej 3 vitesh i ka kthyer drejtoritë arsimore në qendra korrupsioni ku paguhen mijëra euro për një vend pune dhe në motele ku trafikohen mësueset e reja per kënaqesinë e pushtave të rilindjes.

Shantazhi që u bëhet mësuesve të Dibrës do të marrë përgjigjen e merituar. Kërcënimet e horrave të Ramës nuk do ta zhbëjnë dot vullnetin e dibranëve. I bëj thirrje Prokurorisë të nisë menjëherë hetimin për krimin zgjedhor të kërcënimit për votën.

Ju bëj thirrje arsimtarëve dhe të gjithë të punësuarve të tjerë në Bashkinë e Dibrës të mos bien pre e presioneve dhe kërcënimeve dhe i siguroj se çdo zuzar që guxon ti shantazhojë do të përballet me ligjin.

Ndërsa Edi Rama dhe shpura e horrave që ka dislokuar në Dibër për të trembur dhe dhunuar dibranët duhet ta dijnë se po luajnë me zjarrin.

Zemërata e sovranit të dhunuar, vjedhur dhe poshtëruar do të përvëlojë çdo rryshfet, çdo kërcënim, çdo bandit e mercenar bashkë me shefin e tyre.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Koco thotë:

    Po kujt i vlejne keto hartim te ketij Belulit , po a ka lezet e turp me te madh kur ky i Padihur dhe i Pandehur ne emer te Popullit te cilit shume shpejt do ti rihapet dosja dhe do Gjykohet ben “Avokatin e Popullit te Dibres ” Ky i damkosur me struktura paralele te cilet bejne “Te fortët ” e Shqupit te Lulit e Salihut ndaj strukturave te Policise te Shtetit ?! Ky dordolec i politike berjes Teroriste e ” marjes ” se pushtetit ” jo me dhune ” por me Revolucion Demokratik ?! Populli me mire se kure e njeh tashme dhe do beje perzgjedhjen e duhur ndermjet Te Zezez e Te bardhes , Te ndershmes dhe poshtersise ,Pushtetit te mandatuar per ti ndertuar faqen e jeten gjithe shqiptareve e Shqiperise dhe atyre qe e shkateruan , renuan ,dogjen ,vrane e vuadhen kete vend .Do jete edhe Vota e 11 Shtatorit qe do konfirmoje dhe ne percaktimin e Fituesit , Ndermjet ” Sheros te Gropes se Zeze e aferave e vjedhjeve maramendese ne Financat e Saj nga ky i Paudhi Sherefedin beniamin i betuar i P D te Shqupit tashme , dhe zotit Rama ! Doktorit te nderuar birit te ketij qyteti , dhe rivalit Mercenarit , Emisarit te deleguar nga Kulla e strofulla e Shqupit ?! Durim bej o Belul Gjeraqina te lexosh me pare verdiktin e popullit Dibran .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...