Published On: 25 Prill, 2016

Zgjedhjet 2017, Rama u ndan detyrat 7 sekretarëve ekzekutivë të partisë

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama dy ditë pasi Asambleja Kombëtare zgjodhi sekretarët e partisë, u ndau sot atyre detyrat kryesore që do të kenë, kjo në kuadër të nisjes së fushatës për z gjedhjet e 2017-ës.

Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati rreth 70 minuta, mësohet se kreu i PS-së, së bashku me sekretarët kanë nisur nga puna kështu fushatën edhe për shtimin e anëtarësimeve të reja në parti.

Sekretariati Ekzekutiv: 1. Sekretar për Organizimin Administrativ, Bashkim Fino 2. Sekretar për Organizimin Dixhital, Alfred Peza 3. Sekretar për Organizimin e Burimeve Njerëzore dhe Marrëdhëniet me Koalicionin, Musa Ulqini 4. Sekretare për Rininë, Elisa Spiropali 5. Sekretar për Reformën Strukturore dhe Emigracionin, Koço Kokdhima 6. Sekretare për Koordinimin Elektoral, Blerina Gjylameti 7. Sekretar Kombëtar për Programin, Ilir Beqaj

Pas përfundimit të procesit të zgjedhjes së Sekretarit të Përgjithshëm, Kryesisë së re si edhe Sekretariatit Ekzekutiv të Partisë Socialiste, në një reagim në rrjetet sociale Kryetari, Edi Rama, e cilësoi si një tjetër tregues të demokracisë në Partinë Socialiste. “Një tjetër ditë e shënuar demokracie në PS. Moment mbresëlënës tërheqja e Namik Dokles nga gara për kryesinë, me fjalët, ‘Jam prej njëzetepesë vjetësh anëtar i kryesisë së PS, është momenti që t’i hap rrugën një më të riu, të një gjenerate më të re!’. Duartrokitje shumë të ngrohta dhe emocion i veçantë në sallë”, u shpreh Rama.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...