Published On: 7 Maj, 2016

Zgjedhja e kryetari të PDK-së në mënyrë absolute, kjo ndodh veç në Kosovë

Kadri Veseli është zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Delegatët kanë aplikuar votim të hapur dhe Veseli nuk ka marrë asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

Veseli, që ishte kandidati i vetëm për kryetar, në fjalën  tij para votimit final, ka kërkuar që nëse ende dikush dëshiron të kandidojë për kryetar le ta bëjë atë lirshëm.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...