Published On: 29 Gusht, 2016

Zenun Pajazitit i duket “anketë”, pyetja nëse do ta votoj Demarkacionin!

Deputeti nga rradhët e PDK-së, Zenun Pajaziti, i kontaktuar nga Gazeta Blic në lidhje me demarkacionin se si do të votoj, ka dhënë një përgjigje “befasuese”.

“ Çfarë pyetje është kjo? Ndonjë anketë apo çfarë? Kjo pyetje nuk i interson opinionit dhe votën time mund ta ndiqni atë ditë kur votohet jo më herët”, tha ai shkurt për Gazetën Blic.

 Mirëpo, kreu i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa vazhdojnë ta mbrojnë demarkacionin, duke theksuar se Kosova nuk do të humb asnjë metër tokë nga ky proces.
Pavarësishtë asaj që gjysma e deputetëve nuk dëshirojnë të flasin në lidhje me demarkacionin, ekspertë të kësaj fushe dhe partitë opozitare theksojnë se Malit të Zi po i falen plot 8 mijë hektar./ GAZETA BLIC/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...