Published On: 2 Shkurt, 2016

Zemaj me lutje të veçantë në SHBA, ndaj atyre që u pengon suksesi i të tjerëve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK-së, Armend Zemaj ka mohuar të ketë marrë thirrje për tu paraqitur në Prokurori lidhur me kallëzimin penal që ka ushtruar ndaj tij, deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu.

Rasti ka të bëjë me hedhjen e gotës së qelqit që dyshohet se Zemaj e ka hedhur atë në drejtim të kolegëve opozitarë në njërën nga seancat e Kuvendit të Kosovës.

Zemaj në një prononcim për Indeksonline ka thënë se nuk është në dijeni për këtë gjë dhe se ndodhet në Uashington.

“Jam në vizitë zyrtare në SHBA me ftesë të Kongresit Amerikan për Lutjet e Mëngjesit, ku do të jetë edhe Presidenti Obama. Andaj krahas angazhimit për krijimin e raporteve të mira për vendin tim,do ta shfrytëzoj rastin për të bërë edhe një lutje të veçantë që të shërohen mendjet e gjithë atyre që kanë probleme me sukseset e të tjerëve”, ka thënë Zemaj.

Më 9 tetor 2015, Albulena Haxhiu ka deponuar kallëzim penal lidhur me hedhjen e gotës së qelqit nga deputeti Zemaj në drejtim të deputetëve të opozitës./Indeksonline/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...