Published On: 24 Shkurt, 2016

Zemaj: Kosova po shkon në zgjedhje të jashtëzakonshm, me 7 mars shpallen! (Video)

 • Deputeti i LDK’s, njashtu anëtar i Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Armend Zemaj ritheksoi sot se nuk ka me e votue Hashim Thaçin për President dhe se me 7 Mars, vendi ka me shkue në zgjedhje.

Këto komente Zemaj i bani në mbledhjen e Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit.

4 projektligje që ishin parapa në këtë komision kanë marrë dritën e gjelbër për me u procedue në Kuvend në seancën e ardhshme.

Por pika e tretë e rendit të ditës që ishte shqyrtimi i raportit me amendamentet e Komisionit Funksional për Procedurën e përgjithshme Administrative, iu kthye këtij komisioni për shkaqe të parregullsive.

Armend Zemaj tha se Qeveria duhet me e tërheqë këtë projektligj, sepse ka me qenë i pazbatueshëm.

Edhe Agim Aliu nga radhët e PDK’s kishte pakënaqësi rreth këtij projektligji.

Në komision nuk ishin të pranishëm deputetët e subjekteve opozitare.

Mbledhja e ardhshme e Komisionit u caktue me 9 Mars.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Basri thotë:

  Zgjedhjet do të jenë i vemi mjet që do ta stabilizoi vendin.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 2. Qendrim Hoxha thotë:

  Foli ky biri I adaptum I Serkiraqes a? Eu qe po u duhka me ec prej ketij portali.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...