Published On: 13 Maj, 2016

Zemaj: Hetimi i vrasjeve të pasluftës po ecën shumë ngadalë

Deputeti i LDK’së, Armend Zemaj konsideron se trajtimi i vrasjeve të pasluftës ende është duke ecur ngadalë dhe se për këtë është dashur të bëhet më shumë.

Zemaj, në mesin e personave të vrarëve pasluftës në Kosovë është edhe axha i tij Tahir Zemaj, ka theksuar se hetimet për të vrarët janë duke vazhduar dhe se nuk mund të thotë asgjë më shumë për këtë proces.

 “Prokuroria Speciale e EULEX është në trajtim të disa rasteve të vrasjeve për motive politike, ecuria e zhvillimit të hetimeve është e ngadalshme për disa arsye edhe pse neve mendojmë që është dashur të bëhet më shumë. Për momentin kjo është e tëra që mund ta them për shkak të hetimeve që janë në zhvillim e sipër”, citon Indeksonline të ketë thënë Zemaj.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...