Published On: 11 Maj, 2016

ZEKA: Në postet më të larta të shtetit agjent të shërbimit jugosllav, UDB-BIA-s

Duket se Azem Syla nuk është i vetmi nga bashkëpunëtorët e SHIK-ut dhe të UDB-së, që kryente detyra ta larta shtetërore. Ata që e përshkruanin veten si atdhetar dhe që nuk i lënin vend jetese, paqësorëve të Rugovës, sot po zbulohen ngadalë si bashkëpunëtor të UDB-së apo të shërbimit të riemërtuar serb, BIA.
Madje çuditërisht në shumë vende të Prishtinës pas luftës shiheshin grafitet BIA, një emërtim simotër i veprimtarëve ‘patriotë’ shqiptarë që hapur kërëcënin lirinë dhe jetën e të tjerëve, se paqësorët nuk do të kishin vend në jetën institucionale nëse nuk i bindeshin atyre. Pra, një jetë e dyfishtë e këtyre ‘patriotëve’, po i hakmerret shumëfish Kosovës.
Edhe pse duket nganjëherë vetëm si retorikë dhe ndeshje virtuale, realisht ka filluar lufta e vetë këtyre ‘patriotëve’ dhe ‘jo patriotëve’, të cilët ishin bashkëpunëtorë të ngushtë të njëri tjetrit, por armiqësitë e krijuara në shumë raste, dhe gjatë rrjedhës së jetës, sot kanë bërë, që përplasjet e tyre të zbulojnë fytyrën e njërit tjetrit, dhe maskat tu hiqen.
Alarmi, së fudni u dha nga gazetari Milaim Zeka, se në krye të shtetit të Kosovës ka agjent të UDB-së.
“Pse jo, kur ne postet me te larta te shtetit kemi pasur dhe kemi ish agjent te Sherbimit Sekret Jugosllav”, deklaroi Milam Zeka.
Kjo vërtetë është jo veç e dhimbshme e trishtuese, por çdo shqiptar duhet ta tmerrojë aq sa secili prej nesh duhet të kërkojë llogari nga Qeveria, Kuvendi dhe Presidenca, deri në zbimin e këtyre tradhtarëve nga atje. SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-tronditje-per-opinionin-elvis-pista-u-vra-me-urdher-te-zyrtareve-te-larte-te-pdk/

http://www.shqiptari.eu/fahredin-gashi-66-miloneshi-i-shik-ut/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. muharremi thotë:

  spaska mbet pa u infektua askush nga komandoset e UCK-se nga virusi i tradhetis.Se cfar i shtyn keta miop(shkurtepames)te mendojn se rregullimi i jetes se tyre dhe te pasardhesve te afert te tyre eshte prioritet ,nuk di,por mendimi im eshte qe ketazagare eshte mir te izolohen ne burgjet qe i ndertuan per te pafajshmitdhe te clirohet kosova njeher e pergjithmon.O popull kujtojeni Sadamin dhe Gadafin si i nenshtruan popujt e vet dhe i varferuan ne at mas sa populli u desh te kerkoj ndihm nga miq e armiq te tyre qe te lirohen nga barbaret qe nuk lan as edhe eshtrat per ti lepir.kthjelluni o shqipetaret e mij dhe tithemi mjaft hajnis,korrupcionit dhe qka eshte me e keqja tradhetis se vendit,bile historia tregon se ne shqipetaret e kemi denuar me vdekje tradhetin kombetare dhe te shtetit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Me kohen gjithnjë e më shumë njerëz të politikës dhe diplomacisë, janë duke përkrahur si të drejtë rrugen që ka ndjekur presidenti dr. I.Rugova, për pavarësinë e Kosovës !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...