Published On: 3 Shkurt, 2016

Zeka e Rukolli para drejtësisë

Gazetari Milaim Zeka dhe biznesmeni Rrustem Rukolli pritet që sot të dalin sërish para drejtësisë në Gjykatën Themelore në Mitrovicë.

Zeka akuzohet për veprën penale shkeljes së fshehtësisë, derisa biznesmeni për tentim të pengimit të procedurës zyrtare.

Këto vepra ndërlidhen me të ashtuquajturin “rasti Drenica” pjesë e të cilit janë Sylejman Selimi e Sami Lushtaku të dënuar për krime lufte.

Zeka, në emisionin e tij “Pa Rrotlla” që transmetohet në RTK, kishte publikuar një intervistë me një dëshmitar të mbrojtur. /Insajderi.com

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...