Published On: 17 Shkurt, 2016

Zeka: E festoj ditën e Pamvaresisë sepse e kam endrruar këtë ditë

 

Ky është shkrimi i plotë i Milaim Zeka në Facebook:

Pse e festoj diten e Pamvaresise?!

Sepse: Te pakten kam enderruar per kete dite. Te pakten, sebashku me 90 perqind te shqiptareve, kemi punuar per kete dite. Te pakten Serbia nuk na burgos, nuk na rrahe, nuk na fyen, nuk na poshtron e perdhunon, vetem pse jemi shqiptar. Te pakten polici i shtetit tim me flet shqip, me shane shqip, nese e kam hak apo jo, edhe me rreh shqip.

Te pakten ja kemi marre zemren e Serbise, pra Kosoven. Te pakten ne po ja ndalim furnizimin me gjak kesaj zemre. Te pakten femijeve te mi kam çka ju tregoje per te zezat qe ia kemi bere, dhe po ja bejme shtetit te Kosoves. Te pakten do vazhdoje te knaqem duke qeshur, e here duke çajtur, kur shohe qe argat te Serrbise jane bere patriota, e patriotat shpijuna. Te pakten ne kete dite do te shohe ne teatrin e Cirkut te Kosoves, qe fillon prej sheshit Zahir Pajaziti, deri tek dyerte e Kuvendit te Kosoves, ku pozite dhe opozite do te flasin per hallet e Kosoves.

Une do te festoj, sepse me shekuj e kam pritur kete dite!!!

Urime Kosove, dita e Pamvarsise!!!!.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...