Kosova

Zeka: E admirojë qëndrimin e Teuta Rugovës!

Deputeti i zgjedhur i PAN-it, Milaim Zeka, e ka konsideruar “burrëror” veprimin e Teuta Rugovës që t’i japë haptas mbështetje mandatarit për kryeministër Ramush Haradinaj.

Sipas tij, veprim të njëjtë duhet të bëjnë edhe Labinot Tahiri e deputetët tjerë që përflitet se mund ta mbështesin kreun e AAK-së për formimin e qeverisë me PDK-në dhe Nismën.

Ky është shkrimi i plotë i ish-gazetarit Milaim Zeka: 

Ma burrnore Teuta Rugova, se gjysma e krereve te LDK se

Teuta doli hapur ne mbeshtetje te Ramushit. Ajo tregoi zgjuaresi politike, balancim politik, dhe mbi te gjitha: deshire te zhbllokimit te institucioneve te Kosoves!

Te njejten rruge duhet me ndjeke edhe Labinot Tahiri, e shume te tjere. Duhet me shiku intetrsin e Kosoves, para intetrsit partiak, e atije personal!

Une e admiroje qendrimin e Teuta Rugoves!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *