Published On: 7 Mars, 2016

Zef Kovaçin e kanë lënë mendët apo është paguar që të jetë avokati i Pirro Dhimës?

Reagim

Arben LLALLA

Lexova në një medie në Tiranë intervistën e trajnerit të njohur të peshëngritjes Zef Kovaçit. Ajo që më tërhoqi vëmendje ishte deklarata e tij me tendencë për ta mbrojtur dhe amnistuar Pirro Dhimën për deklaratat e dikurshme që ky ka dhënë nëpër mediat e ndryshe greke në dëm të shqiptarëve dhe Shqipërisë. Sipas Zef Kovaçit janë mediet greke ato që shpifin se gjoja Pirro Dhima ka dhënë deklarata antishqiptare. Kjo është akuzë e rënde që trajneri Kovaçi i bënë medieve greke! Por unë mendoj se Zef Kovaçi nuk paska lidhje fare me realitetin mediatik gjatë kohës që Pirro Dhima shkëlqente si peshëngritës në Greqi. I rikujtoj trajnerit të talentuar Kovaçit se Pirro Dhima është stërvitur si antishqiptar në kampin e Konicët nën vëzhgimin e antishqiptarit të tërbuar Mitropolitit Sebastiano. Pirro Dhima ka financuar dhe ka marrë pjesë disa herë në aktivitetet që organizojnë shoqatat që luftojnë për aneksimin e Jugut të Shqipërisë, S.F.E.V.A dhe P.A.S.I.V.A, bile Dhima i Kovaçit është edhe anëtarë në këto organizata.

pirodhim2
I vetmi njeri në familjen e Pirro Dhimës që ska thënë asnjë gjysmë fjale kundër shqiptarëve dhe Shqipërisë është nëna e tij, e cila s’ka qenë asnjëherë dakort me deklaratat e Pirros, babait dhe vëllait të tij në dëm të shqiptarëve dhe Shqipërisë.
Pirro Dhima u martua me një gazetare 8 vite më të madhe se ai, çalon pak. Nëna e tij, nuk i flet Pirros sepse e ka quajtur një martesë të nxituar për interesa ekonomike. Pirro Dhima ka edhe disa probleme me fëmijët, por këtë ja kemi lënë ZOTIT. Pirro Dhima gëzon grada të larta në ushtrinë greke dhe shqiptarët nuk duhet të presin ndonjë fjalë mirësie nga ai.
Janë me dhjetëra intervista ku Pirro Dhima me gojën e tij deklaron se shqiptarët e rrihnin Pirron kur fliste greqisht, bile njëherë kanë dashur ta therrnin sepse paska ngacmuar një vajzë. Këto janë vetëm disa broçkulla të deklaruar nga Pirro Dhima në mediet greke.
I lutem trajnerit të peshëngritjes Zef Kovaçit që mos të luaj rolin e avokatit të Pirro Dhimës sepse janë me mijëra shqiptar në Greqi që e njohin aktivitetin antishqiptar të tij.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ylli velaj thotë:

    kur kerkoni v epirin hiqini ato fustanellat se nuk ju shkojne;se ato jane vetem te albaneve………………..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...