Published On: 26 Mars, 2016

Zëdhënësi me 10 këshilltarë!

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi, i cili është edhe ministër i Punës dhe Mirëqenjes Sociale, në kabinitetin e tij i ka 10 këshilltarë, asistentë, shkruan portali Infokusi.com.

Pavarësisht se në ueb faqen zyrtare të Ministrisë nuk figuron emri i asnjë këshilltari, në Agjencinë Kosovare Kundër Korrupsionit 7 këshilltarë politik i kanë deklaruar pasurinë e tyre, pa i përfshirë këtu edhe asistentët e Abrashit.

Këshilltar politik i Abrashit është ish-shefi i Inspeksionit të Komunës së Prishtinës, Muhamet Gashi, ish-drejtuesi i Organizatës ‘Çohu’, Alban Bokshi, raporton ‘Infokusi.com’.

Këshilltarë tjerë politik të zëdhënësit të Qeverisë janë:

  • Selatin Kllokoqi,
  • Fatmir Haxholli,
  • Fatmir Cakolli,
  • Drin Haraçia,
  • Behgjet Gaxhiqi,

Sipas formularëve të deklarimit të pasurisë, paga vjetore e këshilltarëve politik është rreth 7000 euro. /Infokusi.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...