Published On: 11 Shkurt, 2016

Zëdhënësi i VV’së: Bajram Gecaj është spiun i ambasadave

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar ndaj deklaratave të Bajram Gecajt, ku ky I fundit kishte thënë se VV kishte organizuar atentat ndaj kryeministrit Mustafa.

“Spiuni i ambasadave, Bajram Gecaj, në kohën e VLAN-it, keq informonte ambasadat që gjoja VLAN-i do ta djegë Gjykatën Kushtetuese. Përmes propagandës së tillë ai synonte mobilizimin e ambasadave në mënyrë që LDK-në t’ia qojë PDK-së. Dhe kështu ndodhi.”

“Shpifjet e tij po vazhdojnë. Por e vërteta e konfirmuar edhe nga Gjykata Kushtetuese është që Isa Mustafa i bëri atentat Republikës. Dhe për këtë atentat do të ndëshkohet nga populli, përmes protestave masive paqësore,” ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Kjo është hera e dytë që Frashër Krasniqi e quan Gecajn spiun të ambasadave. Në kohën e VLAN’it, zëdhënësi i VV’së kishte thënë se ai ka shpifur për bllokun të ambasadat për ta quan LDK’në tek PDK’ja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...