Published On: 12 Mars, 2016

Zbulon dyshimin djali i Azem Hajdarit, 18 vjet pas vrasjes së babait

Pishtari i lirisë Azem Hajdari këtë 11 mars do të mbushte 53 vjet, ditë që djali i tij Kiri, nuk e harron edhe pse babai i tij nuk jeton më.

Në një dedikim në rrjetin social Facebook, Kiri Hajdari shkruan se babai i tij u vra nga qarqe anti-shqiptare që ishin kundër ëndrrës për një Shqipëri të bashkuar me të gjitha trojet e saj. Pikërisht kjo ëndërr e parealizuar ende, e bën Kiri Hajdarin të mendojë se i ati i tij nuk prehet në paqe.

Politikani shqiptar u vra më 12 shtator të vitit 1998.

Shkrimi i Kiri Hajdarit në Facebook

Babë, sot më tepër se në çdo ditë të vitit kam kaq shumë mall për të taku e me t’ rrok fort. Është dita jote e lindjes, është Marsi ky muaj që vetëm e shton dhe nuk e zbeh aspak këtë mall.

Kanë kaluar 17 vite që ti Babai , studenti, deputeti, idealisti, heroi i mungon Shqipërisë dhe Kosovës që Ti i deshe aq shumë. Gjithmonë e me shumë unë bindem se historia te jep vendin qe ty te takon.

Ti nuk jeton me sepse qarqeve anti-shqiptare nuk u pëlqeu ëndrra jote për një Shqipëri te bashkuar me te gjitha trojet e veta si te gjitha kombet e tjera Europiane. Une e di qe shpirti yt nuk prehet i qete, deri ate dite qe Shqiperia te bashkohet me trojet e veta te ndara padrejtsisht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...