Published On: 13 Maj, 2016

Zbulohet shuma e parave që FIFA do t’ia dhurojë Kosovës pas pranimit

Kongresi i FIFA-s është duke u mbajtur ku pas disa çasteve do të votohet për pranimin e Kosovës.

Aktualisht kongresi është në pauzë dhe do të vazhdoi në pikën e 12-të.

 Ndërkohë votimi për Kosovën do të jetë në pikën e 15-të të rendit të FIFA-së në kongresin që po mbahet në Meksikë.

Është konfirmuar se në rast pranimit të Kosovës dhe Gjibraltarit,FIFA do t’i dhurojë 1,250.000 milionë dollar. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...