Published On: 21 Janar, 2016

Zbulohet se cilin numër ia kërkoi Xhaka Arsene Wengerit

Granit Xhaka ka patur një kontakt me Arsene Wengerin. Nuk dihet ende se si është bërë kontakti por tashmë edhe vetë kosovari ka pranuar se trajneri francez e ka kontaktuar personalisht atë.

Madje mes tyre është biseduar edhe numri i fanelës te Arsenali. Xhaka i ka treguar trajnerit francez se e dëshiron numrin 34 të fanelës. Këtë numër aktualisht te Arsenali e posedon mesfushori i rëndësishëm, Francis Coquelin.

Xhaka i ka treguar Wengerit se edhe te Monachengladbach e kërkoi këtë numër por atë nuk e lëshoi lojtari i kësaj skuadre. Amin Younes.

Xhaka është i lidhur ngusht me numrin 34 pasi që sipas tij ai i ka sjellur fat sepse e mbante te Baseli dhe jo më kot këtë numër e ka edhe tatuazh.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...