Published On: 21 Maj, 2016

Zbulohet premtimi i parealizuar i Ali Ahmetit dhe Aziz Pollozhanit për Mirsad Ndrecajn! (Foto)

Mirsad Ndrecaj-NATO deri sa ka qenë gjallë, ka qenë i interesuar me mish e me shpirt për ndërtimin e përmendores në Strugë për Nuri Mazarin-Komandant Strugën, rrëfejnë për “Lajm” familjarët e tij. Mirëpo edhe pse ka marrë premtim nga zyrtarët më të lartë të BDI-së, përmendorja e Nuriut nuk është vendosur sot e kësaj dite. Edhe pse në qendër të Strugës është ndërtuar bazamenti, statuja e ndërtuar me donacione nga shokët dhe bashkëfshatarët, gjendet ende në podrum të një shtëpie.
Kjo ka revoltuar jashtë mase Ndrecajn dhe deri sa ka qenë gjallë, këtë revoltë e ka ndarë me shokët e tij përmes një mesazhi. Këtë mesazh, në formë të fotografisë, tani e ka publikuar vëllau i Mirsadit, Ylber Ndrecaj. Në vazhdim ju sjellim mesazhin, ku përmenden kryetari i BDI-së dhe ish ministri i arsimit, Aziz Pollozhani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...