Published On: 29 Shtator, 2016

‘Zbulohet’ plani rus: Ja çfarë do t’i ndodhë Maqedonisë (FOTO)

Gazetari Dardan Islami ka theksuar se ka një mobilizim te pergjithshem sa i perket çashtjes se sigurise ne vendet e ndryshme te botes perfshi edhe Ballkanin, por simbas tij, Kosova nuk ka shume ne dore sa i perket ketij problemi.

Islami ka thane se Ballkani tash asht lajm i levizjeve te Putinit, ne gazetat ma te randesishme amerikane, si New York Times, Washingtin Post, ruset e kane synim me shtri ndikimin e tyne nga rajoni i Ballkanit.

Ai ka theksue se mbas Republika Srpska ne Bosne dhe ndikimit te Putinit atje, ruset kane me synue me u gjuejt edhe me shtri ndikimin e tyne ne Maqedoni, ngase ata tashma e kane pa se NATO gjithnji e ma shume po e shtrine aktivitetin e saj ne kete pjese te rajonit.

Keto komente e shume te tjera, Islami i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

dardan

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Ndoshta Ballkani do te jete pikrisht ai qe do te ia ha koken Putinit i nderuar z.Islami…kurre si dihet, dhe njiher e pergjithmin nese kjo ndodhe ,do te heshte edhe autoparlanti i Rusise , Serbija e Millosheviqit..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...