Published On: 6 Qershor, 2016

Zbulohet Plani i Xhavit Haliti për Demarkacionin!

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, nuk e ka fshehur aspak bindjen e tij se aktualisht koalicioni pa opozitën nuk i ka votat për ta ratifikuar Marrëveshjen e Demarkacionit, prandaj një shqyrtim dhe diskutim i kujdesshëm i kësaj teme mbetet çështje serioze për ditët në vijim.

“Çështja e Demarkacionit duhet t’i nënshtrohet një analize të gjithanshme në Parlament dhe jashtë tij, me specialistë dhe me mendime të kundërta, duke u ballafaquar me fakte. Por, unë mendoj se kemi ngelur keq për ta bindur njëri-tjetrin, që duhet apo nuk duhet që ta miratojë Parlamenti i Kosovës. Në anën tjetër, unë mendoj që ne akoma nuk i kemi votat e sigurta, në qoftë se Qeveria e sjell çështjen e Demarkacionit për ta ratifikuar në Kuvend. Nuk jam i sigurt që i kemi votat për ta votuar”, ka thënë nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, nga radhët e PDK-së. (Kosova Sot)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...