Published On: 15 Qershor, 2016

Zbulohet plani i De Biasit për fitoren ndaj Francës

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e tyre.

“Do të mundohemi të mbyllim hapësirat dhe të bëjmë atë që bëjmë prej kohësh. Franca luan përballë publikut dhe ne do të mundohemi ta limitojmë në maksimum dhe të godasim me kundërsulm“, tha De Biasi.

Trajneri italian iu kthye edhe ndeshjes ndaj Zvicrës, ku, sipas tij, “bëmë një ndeshje të mirë ndaj dhe humbëm 3 mundësi të mira për gol“.

“I bëmë ballë një skuadre shumë të mirë që vuajti për fitoren. Të zhgënjyer nga rezultati, jo nga performanca“, tha De Biasi.

Në konferencën për shtyp, De Biasi ishte i shoqëruar edhe nga Ansi Agolli, i cili në ndeshjen ndaj Francës do të mbajë edhe shiritin e kapitenit.

“E kisha të vështirë për të fjetur gjumë kur mora vesh se u zgjodha kapiten”, tha mbrojtësi i majtë./T.CH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...