Published On: 18 Gusht, 2016

Zbulohet piramida e ndërtuar një mijë vite para atyre të Egjiptit (FOTO

Një piramidë e ngjashme me atë të Egjiptit, është zbuluar në Kazakistanin e largët.

Arkeologët kanë zbuluar rrënojat e saj dhe deri tani e kanë mbajtur të fshehtë, pasi nuk kanë nxjerrë ende përfundimet e tyre të plota.

Kjo piramidë besohet se është ndërtuar plot 1000 vjet para piramidave të famshme të Egjiptit.

“Ajo është ndërtuar më shumë se 3000 vjet më parë, për një udhëheqëstë një fisi vendas të fuqishëm, që daton në fund të epokës së Bronzit”, tha arkeologu Viktor Novozhenov.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...