Published On: 13 Korrik, 2016

Zbulohet kush është “jevgu i Beratit” që Lad Kosta i dha 110 mijë euro për hesap të Ramës

Një ditë më parë deputeti Lad Kosta në letrën e tij shkruante se “i kishte dhënë 110 mijë euro “jevgut të Beratit”, pasi ia kishte kërkuar si nder Edi Rama” dhe këtij të fundit i shkruante se “nëse nuk e mban mend, të pyeste Tikun”. Tashmë mësohet edhe identiteti i “jevgut të Beratit”.

Personi që mendohet se ka marrë 110 mijë euro, sipas ‘Newsbomb.al’ është Pajtim Daja, i cili nga drejtor i TV Kuçova, u bë pronar i saj, pasi mori lekët nga Lad Kosta dhe pagoi për blerjen e televizionit. Ai ia ndryshoi emrin televizionit, nga TV Kuçova me një emër tjetër “Vatra”, por një televizion që nuk pati asnjë shkëlqim. Pajtim Daja, siç duket në atë kohë, edhe për shkak të marrjes së lekëve e ktheu televizonin e tij në shërbim të PS. Por kishte edhe një arsye tjetër, sepse në vitin 2008, ai ishte arrestuar për riciklim të baterive në mënyrë të jashtëligjshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...