Published On: 12 Maj, 2016

Zbulohet kush është bosi i drogës në Ballkan, shqiptari 50 vjeçar

Mediat greke zbardhin detaje të reja për rrjetin shqiptar të trafiku të drogës. Sipas grekëve kreu i bandës është shqiptari Dhimitër P. 50 vjeç dhe jeton në Belgjikë.

Dhimitër P. ka shtëpi në Belgjikë, Tiranë dhe Athinë, ndërsa në emrin e tij ekzistojnë edhe llogari bankare në Belgjikë, Tiranë dhe Athinë. Ai njihet me pseudonimin “Walter”.

Mediat greke zbulojnë se anëtari i bandës është shqiptari Klement B dhe njihet me pseudonimin “Kelly”. Ditën e djeshme u zbulua se Klement Balili është shpallur në kërkim nga policia greke.

Banda vepronte në Belgjikë, Holandë, Bullgari, Itali dhe Greqi.

LEXO EDHE: http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-tronditje-per-opinionin-elvis-pista-u-vra-me-urdher-te-zyrtareve-te-larte-te-pdk/

Mediat shkruajnë se kalimi i drogës nga Shqipëria bëhej përmes kamionëve me ilaçe, ndërsa nga viti 2013 policia italiane ka arrestuar 59 persona.

Dhimitri rezulton të jetë pronarë i tre shtëpive në Belgjikë Tiranë dhe Athinë  dhe njëkohësisht i janë gjendur llogari bankare në këto tre shtete. Llogari 366.000 euro në Greqi, 460,000 euro në Shqipëri, në Belgjikë 100.000 euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...