Published On: 11 Shkurt, 2016

Zbulohet “klani” i Blushit në PS (Foto)

Ben Blushi ka qenë tepër aktiv sot në Parlament.

Pasi kryeministri Edi Rama ka zbritur nga “Olimpi” i parlamentit për të folur me deputetwt e “thjeshtë” si Gramoz Ruçi, sipas të gjitha gjasave për Kongresin e 19 marsit të PS-së, Ben Blushi ka rendur menjëherë te kryetari i Asamblesë Kombëtare socialiste për të mësuar ndonjë të re, nëse do të ketë apo jo zjedhje të mirëfillta për kryetar.

Menjëherë më pas Blushi është rrethuar nge disa deputetët të Partisë Socialiste, të cilët, sipas të gjtiha gjasave janë “klani” i tij që deri tani nuk ishte zbuluar plotësisht.

Përveç Majlinda Hafizit dhe Arta Dades që kanë dalë hapur pro Blushit, spikat në grup prania e deputetetit vetarn të Ps-së, Musa Ulqini.

Gjithashtu aty ndodhet edhe Alfred Peza, por ky i fundit është një prurje e Ramës në PS dhe zor se mund të devijojë kaq shpejt.

Deputetëve iu është bashkuar për pak çaste edhe ish-kolegu Ylli Manjani, që duket mjaft i kënaqur nga zhvillimet e brendshme të ish partisë së tij.

Në fund Blushi e ka mbyllur turion duke u këshilluar me një tjetër “ish”, me Kastriot Islamin…

Deputetet e PS, Arta Dade, Alfred Peza, Ben Blushi, Musa Ulqini dhe Mimoza Hafizi,

Deputetet e PS, Arta Dade, Alfred Peza, Ben Blushi, Musa Ulqini dhe Mimoza Hafizi,

Ministri i Drejtesise, Ylli Manjani, Deputetet e PS, Arta Dade, Alfred Peza, Ben Blushi, Musa Ulqini dhe Mimoza Hafizi, .

Ministri i Drejtesise, Ylli Manjani, Deputetet e PS, Arta Dade, Alfred Peza, Ben Blushi, Musa Ulqini dhe Mimoza Hafizi, .

Deputetet e PS, Ben Blushi, Musa Ulqini

Deputetet e PS, Ben Blushi, Musa Ulqini

Deputetet, Ben Blushi dhe Kastriot Islami,

Deputetet, Ben Blushi dhe Kastriot Islami,

Deputetet e PS, Ben Blushi dhe Gramoz Ruci,

Deputetet e PS, Ben Blushi dhe Gramoz Ruci,

Blushi1Rama

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...