Published On: 21 Qershor, 2016

Zbulohet: Ja pse Xhaka u “eliminua” nga De Biasi!

Gazetari i Top Chanel i cili po qëndron afër kombëtares ka zbuluar pse Xhaka nuk do ishte pjesë e ekipit të Shqipërisë, në ndeshjen e djeshme ndaj Rumanisë, raporton Gazeta Blic. Ai ka thënë se ka pasur një përplasje ndërmjet Xhakës dhe trajnerit De Biazi.

“Kjo ka bërë që Xhaka të mos jetë as në pankinë. Ai së bashku me dy prindërit e tij e ka përcjellë ndeshjen nga tribunat”, tha ai në një lidhje të drejtëpërdrejt në emisionin “Procesi Sportiv”, raporton Gazeta Blic.

 Deri tek kjo përplasje ndërmjet Xhakës dhe trajnerit De Bias, erdhi për faktin se futbollisti u rebelua me zëvendësimin që I bëri në ndeshjen ndaj Zvicrës, duke hedhur një shishe me ujë në drejtim të futbollistëve dhe stafit që gjindeshin në bankën rezervë.

Ndërkaq, është vlerësuar lartë mënyra se si Cana ishte në bankën rezervë, dhe pavarësisht kësaj, I sha një mbështetje shumë të fuqishme kombëtares.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhaka mendon se per shkak te mbiemrit mund te bej qfare te doje ne Kombetare. Respekt per Debiazin.Keshtu duhet tu ulet koka te paedukuarve.Ai as per se afermi nuk eshte futbollist i mire,siq pretendon. Ne vend qe te beje cirkus, le te angazhohet me teper.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...