Published On: 23 Mars, 2016

Zbulohet emri i të dyshuarit kryesor prapa sulmeve në Bruksel

  • Dy kamikazë që sulmuan aeroportin ndërkombëtar në Bruksel, janë quajtur nga media belge si vëllezërit Khalid dhe Brahim el – Bakraoui

Transmetuesi RTBF thotë se ata ishin të njohur për policinë . Një burrë i tretë që është parë në foto me ta në aeroport, është ende duke u kërkuar.
Shpërthimet binjake në aeroport dhe një tjetër në një stacion të metrosë , të martën lanë rreth 34 të vdekur dhe 250 të plagosur .
Belgjika është ka shpallur tri ditë zie kombëtare

Belgu Najim Laachraoui, 24-vjeç, është një komandant i dyshuar i Shtetit Islamik që kishte prodhuar bombat vetëvrasëse të përdorura në sulmet e Parisit në nëntor.

Ai momentalisht është personi më i kërkuar në Evropë pasi vitin e kaluar i shpëtoi kapjes së policisë kur u kthye nga Siria, transmeton Koha.net.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...