Published On: 9 Shkurt, 2016

Zbulohet emri i biznesmenit që iu vendos trtitol në makinë te Kristali

Makinës që i ishte vendosur lëndë shpërthyese te parkimi i qendrës Kristal, te Komuna e Parisit është e një biznesmeni.

Mësohet se ai quhet Nuredin Suli dhe është nga Fieri. Policia bëri shpërthimin e kontrolluar të pakos që ra nga mjeti i biznesmentit, sapo ai nisi të lëvizte për të dalë nga parkimi, por ende nuk ka dhënë detaje rreth sasisë dhe llojit.

Policia njoftoi zyrtarisht se rreth orës 11:15, në rrugën “Medar Shtylla”, tek parkingu i Qendrës Kristal, eshte konstatuar një pako e mbështjelle me natriban.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se pakoja me eksploziv ishte vendosur në një automjet të parkuar në katin -2 të qendrës tregtare, por kur ai ka lëvizur, pakoja ka rënë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...