Published On: 13 Gusht, 2016

Zbulohet e vërteta, ja me cilat para ka shkuar Endrit Thaçi në Rio

Besim Hasani insiston se djali i presidentit Hashim Thaçi, Endriti në Rio është me buxhet familjar

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani ka shpjeguar se djali i presidentit Hashim Thaçi nuk është në rio me buxhetin e KOK’ut.

Ai tha se Endritit ia ka mundësuar vetëm akreditimin, ndërsa në Rio është me buxhet familjar dhe tifoz i rëndomtë

“Presidenti është dashur të jetë këtu dhe Presidenti ka pasur të drejtë t’i caktoj edhe 3 persona tjerë. Dhe këtu nuk përfshihet në këtë listë djali i tij sepse ai ka ardhur me buxhetin familjar, e them me kompetencë të plotë sepse gjithçka ka shkuar përmes meje”, tha Hasani për Koha.

“Akreditim kanë pasur të gjithë dhe ka qenë lehtësim për hyrje, lehtësim i vetëm nga akreditimi ka qenë që të mos shkoj deri në Shqipëri me marrë vizën. Ka qenë shikues i rëndomtë”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...