Published On: 17 Gusht, 2016
Bota |

Zbulohet “doktor vdekja”, vrau dhe varrosi gjashtë njerëz në oborr

Një mjek 42-vjeçar në Indi është arrestuar me akuzën e vrasjes. Santosh Pol është pagëzuar në media si “doktor vdekja”, pasi akuzohet për gjashtë vrasje të kryera nga viti 2003 deri në vitin 2016.

Viktima e tij e fundit ishte një grua 47-vjeçare, asistente sociale, të cilën ai ke vrarë dhe e ka varrosur në kopshtin e shtëpisë së tij.

E mënyra e vrasjes duket të ketë qenë e njëjta, në të gjashtë rastet.

Doktori u injektonte viktimave të tij një lloj qetësuesi muskulor që përdoret në rastet e anestezisë.

Policia ka zbuluar se doktori kishte një bashkëpunëtore në vrasjen e fundit.
Sipas hetuesve, infermierja Joyti Mandre, ka pranuar se i ka dhënë qetësuesin doktorit, i cili më pas ka kryer injeksionin vrasës.

Hetimet vazhdojnë edhe më tej dhe pritet të zbulojnë arsyen se pse ai kishte vendosur të shndërrohej në një vrasës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...