Published On: 27 Korrik, 2016

Zbulohet datat kur do të nisën për Rio sportistët kosovarë

Grupi i parë i sportistëve kosovarë, që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike, do të niset më 1 gusht për Rio de Janeiro
Në mbrëmjen e 1 gushtit drejt Rios do të nisen tre sportistët e parë, çiklisti Qëndrim Guri dhe atletët Vijona Kryeziu e Musa Hajdari.

Më 3 gusht nisen xhudistet Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, si dhe shenjëtarja Urata Rama. Nga SHBA-ja ekipit do t’i bashkohet notari Lum Zhavelli.

Kurse, më 29 korrik sportistëve do t’u dorëzohet flamuri i Kosovës nga presidenti Hashim Thaçi.

Në të njëjtën ditë sportistëve do t’u mbahet një ligjëratë për atë që i pret në Rio, si dhe do të zbulohen dy pulla postare në nderim të tyre nga Post-Telekomi i Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...