Published On: 13 Tetor, 2016

Zbulohet baza e prostitucionit në Tiranë, 50-vjeçari gjente klientët dhe vinte çmimet!

Një 50-vjeçar u vu në pranga nga Policia e Tiranës pasi u zbulua teksa kishte shndërruar motelin në kryeqytet, në ambiente ku shfrytëzonte për prostitucion dy vajza.

Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme arrestuan në flagrancë Lulzim Zelën me banim në Tiranë, ndërsa ka nisur procedimi në gjendje të lirë për dy vajzat të cilat ushtronin prostitucionin kundrejt pagesës, L.B dhe I.S, të dyja me banim në kryeqytet.

Sipas burimeve zyrtare nga Policia, Lulëzim Zela gjente klientët, si dhe i merrte atyre lekët për dhomën ku do të kryenin marrëdhënie seksuale me dy vajzat që ai shfrytëzonte. Klientët binin dakord paraprakisht me Zelën edhe për pagesën kundrejt marrëdhënieve që do kryenin me dy gratë.

I gjithë ky aktivitet i paligjshëm zhvillohej në katin e parë të një ambienti tre katësh që 50-vjeçari e kishte përshtatur si motel, i ndodhur në Tiranë.

Policia thotë se Lulzim Zela i shfrytëzonte prej disa kohësh për prostitucion dy gratë.

Ai akuzohet për veprat penale “Shfrytëzimit të prostitucionit”, “Mbajtjes së lokaleve për prostitucion” dhe “Prostitucionit”. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...