Published On: 4 Shtator, 2016

Zbulohet 25.7 kg marijuanë në autobusin e linjës Shkodër-Athinë (FOTO)

Në pikën Kufitare të Kakavijës u pikas në vijën e dytë një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit të ushtruar në autobusin e linjës Shkodër-Athinë me targa ITM 8162 që drejtohej nga shtetasit:

– Angjelin Suta, 39 vjeç, banues Lezhë

– Anastas Naska, 47 vjeç, banues në Ura Vajgurore, Berat, janë evidentuar disa pako të dyshimta të mbështjella me natriban, të cilat ishin të fshehura në një vend të përshtatur mbi gomat e pasme.

Menjëherë është bërë bllokimi i autobusit ndërsa është njoftuar grupi hetimor si dhe Specialistët për Narkotikët në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër.

Gjatë kontrollit të imtësishëm nga grupi hetimor, u gjetën të fshehura në këtë vend të përshtatur 40 pako të mbështjella me natriban me lëndë të dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sattiva, me peshë totale 25 kg e 700 gr.

Këto pako u sekuestruan në cilësinë e provës materiale si dhe u sekuestrua dhe autobusi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...