Published On: 23 Shtator, 2016
Bota |

Zbulohen pas 70 vjetësh fotot e ndaluara: Shikoni horrorin në Nagasaki 12 orë pas bombës (Foto/Video)

Fotot tronditëse të bëra një ditë pasi qyteti japonez i Nagasakit u godit me një bombë bërthamore kanë dalë 70 vjet pasi ishin konfiskuar nga trupat amerikane.

Koleksioni i fotove rrëqethëse të bëra nga Yosuke Yamahata, një fotograf ushtarak japonez, tregojnë peizazhin e rrafshuar, vdekjet masive dhe gjendjen e dëshpëruar të të mbijetuarve fill pas shpërthimit bërthamor, transmeton mapo.

 Yamahata ishte ngarkuar që të dokumentonte shkatërrimin për qëllime propagandistike dhe mbërriti në vend-ngjarje 12 orë pas shpërthimit.

0102030405060708091011

Video Player

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...