Published On: 18 Korrik, 2016

Zbulohen emrat e Qeverisë Teknike në hije, ja skenari Basha-Meta

Mesohet skenari i Basha-Metes sa i perket perberjes se qeverise teknike qe do e coje vendin drejt zgjedhjeve.

Sipas nje burimi te sigurte te Opozita.com, kryeminister do te jete Sokol Nako, ndersa zevendese e tij Grida Duma.

Bie ne sy edhe kryetari i Aleances Kuqezi, Kreshnik Spahiu, qe do te jete Minister i Brendshem, ndersa Koco Danaj Minister Arsimi.

Ne qeveri jane edhe emrat e Artur Zhejit dhe Prec Zogajt. /Opozita.com/

QEVERIA:

Kryeminister Sokol Nako
Zv/ Kryeminister Grida Duma
Minister i Brendshem Kreshnik Spahiu
Minister i Jashtem Jamarber Malltezi
Minister Drejtesie mustafa Muci
Minister Arsimi Koco Danaj
Minister Kulture Artur Zheji
Minister i Mbrojtjes Luan Hajdaraga
Minister Transportesh Nikoll Lesi
Minister Energjitike Gjergj Bojaxhi
Minister Bujqesie Rezhep Uka
Minister Mjedisi Sazan Guri
Minister Integrimi Prec Zogaj
Minister i Mirqenies Sociale Lajla Pernaska
Minister I Ekonomise Arben Malaj
Minister i Financave Dorian Teliti

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...