Published On: 19 Shkurt, 2016

Zbulohen detaje të reja nga vrasja e Dafina Zhubit nga diaspora

  • Policia e Kosovës ka konfirmuar tashmë vdekjen e dyshimtë të Dafina Zhubit, në banesën e saj në lagjen “Emshiri” në Prishtinë.

Për të sqaruar rrethanat e kësaj situate policia ka filluar ndërmarrjen e veprimeve të hollësishme hetimore dhe atyre të ekzaminimit të vendit ku edhe ka ndodhur ngjarja.

Ishte raportuar se viktima është 35-vjeçarja Dafina Zhubi, e cila ka jetuar në Zvicër.

Sipas burimeve të Magazina.al, nga ekspertiza e mjekësisë ligjore, është vertetuar se Dafina në trupin e saj ka pasur dy plumba.

Po ashtu sipas të njëjtit burim, gishti tregues i viktimës ka qenë i thyer, gjë që shton dyshimet për vetëvrasje.

Në deklaratën e tij, personi i arrestuar nga policia me inicialet A.D, sipas të njëjtit burim, ka pohuar se Dafina ka bërë vetëvrasje dhe se gishti është dëmtuar pasi ai ka tentuar ta ndaloj vetëvrasjen e vajzës, me të cilën mendohet se ka qenë në lidhje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...