Published On: 18 Shkurt, 2016

Zbulohen detaje rreth vrasjes në Prishtinë, ja kush ishte viktima nga diaspora (Foto)

Vrasja e mistershme e viktimës, Dafina Zhubi, sipas burimeve të Botapress ka ndodhur dje rreh orës 9:00 në banesën e të ndjerës.

Dafina Zhubi mësohet se është shtetase e Zvicrës dhe në Kosovë ka ardhur për tu takuar me të dashurin e saj dhe ku ka qëndruar për 5 ditë në banesën e saj së bashku me të,  por në ditën e pavarësisë u gjend e vrarë në banesën e saj, transmeton Botapress.

Për vrasjen e Dafina Zhubit është arrestuar një i dyshuar dje rreth orës 14:00.

Dafina Zhubi ishte e moshës 34 vjeçare nga Gjakova e cila ishte duke jetuar në Zvicërr.

Policia e Kosovës e kontaktuar nga Botapress nuk ka dhënë më shumë informacione për këtë rast. /Botapress.info

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...