Published On: 24 Shkurt, 2016

Zbulohen autorët e atentatit ndaj biznesmenit Ndoja

  • Policia ka identifikuar autorët e dyshuar të plagosjes së rëndë me armë zjarri të biznesmenit nga Rrësheni Landi Ndokaj, mesditën e sotme në hyrje të Lezhës.

Burime nga grupi hetimor thanë se autorët e dyshuar të atentatit janë Landi Kaçorri dhe Gjergj Kaçorri, të cilët janë shpallur menjëherë në kërkim dhe po punohet për kapjen e tyre.

Landi Kaçorri është person me precedentë penale të mëparshëm.

Me vendimin nr. 168 datë 17.10.2008, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë e ka dënuar këtë shtetas për veprën penale të “Sigurim i kushteve dhe i mjeteve materiale për të kryer vrasje”.

Gjithashtu dhe në vitin 2004, Gjykata e Firences në Itali ka lëshuar urdhër arresti për veprën penale “Vrasje në bashkëpunim” të një shtetasi shqiptar.

Dyshohet se ngjarja ka motiv konkurrencën në fushën e lëndëve drusore dhe qymyrit./Lapsi/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...