Published On: 6 Maj, 2016

Zbulimi tronditës: Një deputet i Kuvendit të Kosovës e mbyti Dino Asanajn në spital!

 

GAZETA SHQIPTARI.EU – Një nga skandalet dhe rastet më trishtuese në Kosovë është vrasja e Dino Asanajt. Edhe pse varianti zyrtar vlerësoi se Dino Asanaj është vetëvrarë, dëshmi të reja jo vetëm e përforcojnë bindjen e opinionit se ai ishte vrarë nga kriminelët e politikës dhe ekonomisë.

Dino Asanaj kishte krijuar shumë armiq, jo duke e zbatuar ligjin, por pikërisht duke mos e zbatuar, si drejtor i Bordit të Agjencisë së Privatizimit. Por, pavarësisht se ishte munduar ti kënaq të gjithë, ata nuk u ngopën, me ato që mund të ofronte ai.

Kështu, që miq dhe aleat të dikurshëm u armiqësuan deri në atë pikë, sa që më nuk kishte kush ti pajtonte, dhe më së paku këtë mund ta bënte Dino, gjithnjë e më i vetmuar, i cili nëpërmjet Agjencisë kishte tejfuqizuar shumë njerëz.

Kjo duket edhe të jetë vrasja e shekullit.

Por, ajo që zbulojnë hetimet e reja në lidhje me vrasjen e Dino Asanajt janë dy gjëra tronditëse. Dino Asanaj mund të kishte 12 goditje me thikë në rezidencën e tij në “Fshatin Amerikan” në periferi të Prishtinës, projektues dhe siç thuhet ndërtues i tij ishte ai, ku edhe e kishte një zyre pune.

Hetimet e mëtejshme nga dokumentet e agjencive të inteligjencës konfirmojnë se Dino Asanaj kishte vdekur nga rreth 30 plagë. Pra, ai mori më shumë se dyfishin e plagëve që thuhej se kishte marrë në rezidencë. Një masakër e paparë.

Por, kush ia bëri plagët tjera. Informacionet diskrete të agjencive perëndimore, kanë arritur të argumentojnë se Dino Asanaj, pavarësisht plagëve të marra në trup, ai ishte gjallë, dhe mund të shpëtonte. Andaj, grupet kriminale ishin tejshqetësuar dhe ishin vënë në veprim.

I maskuar si një mjek, me mantilë, kapelë, gojën mbyllur, dhe më shumë se sa një kirurg me fytyrën të izoluar, hyn deputeti dhe i jep lamtumirën e fundit!

Numri i goditjeve nuk dihet, madje nuk dihet se ku e siguroi armën e ftohtë, por më në fund kreu punë, ia dha të gjitha goditjet e nevojshme, që Dino Asanaj të mos kthehej më në jetë, dhe të mos mund të dëshmonte!

“Ekipi i njëjtë ishte në rastin e Hasanajt dhe rastin Sopa. Unë mendoj Dino Asanaj është vrarë. Vrasjen e kanë bërë vetëvrasje”, ka thënë edhe avokati Tomë Gashi, kohë më parë.

GAZETA SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

 

http://www.shqiptari.eu/nga-sot-shefi-i-skuadres-se-vrasjeve-edhe-kryetar-partie-synon-kryeministrine/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Dema thotë:

  vrasja dino asanajt asgje me shume se nje kriminel me pak. njeri nder te shumte qe banin para me thes te fondit vendlindja therret pa asnje dokument pranim-dorezim, dino asanaj xhavit haliti azem syla me rrjet te tij ne bashkepunim me keta e mjaft te tjere qe do te dalin shkerdhyen jo vetem luften, por edhe imazhin e tan kosoves. nuk asht qudi qe kan ndertue nje fshat te ri. ata do te kishin ndertuar edhe 100 fshatra te tjera sepse kan disa qindra milione te djerses se popullit. me se shumti po me vjen keq per faktin se bashke me dinon jan zhdukur shum fakte te cilat do te dilnin me vone

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 2. Krenari thotë:

  Keta Kriminel te qeveris e te parlamentit,vetem nje gje i mungon,Ekzekutimi i Denimit me VDEKJE ne mes te popullit.
  Kete do e kishte bere pa pertes i madhi Enver HOXHA.
  Edhe njehere po te ishe ngritur nga varri o xhaxhi enver,qe keta plehera ne kosove,shqiperi,maqedoni,ti dergoje ku e kan vendin ne HUMNER.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(1)
 3. selami thotë:

  Ne që e njihnim Dino Hasajn as që e kemi besuar vetëvrasjen asnjë herë…E kisha shok të afërt, bile, meqë kishte dëshirë të merrej me aktrim e angazhova në Beograd në filmin tim “Rasti i Bogoljub Savkoviçit-shkrirësit” i cili mori shpërblime e shpërblime botërore, gjersa Dino e realizoj një epizodë të shkëlqyer… Më kujtohet kur e lëshoj herën e parë AKP-në e takova në një lokal, ku edhe e qortova se ç’ju desh të futej në postin më famkeq…E dini si mu përgjigj… E more Selami e di përallën kur ka shku Rugovasi me u fal për herë të parë në xhami dhe kur bie në segjde, hunda i rraset mes dy drrasave të podit e ky pasi nuk mund ta nxjerr hunden asesi thotë : ” O lëshom shpija zotit se në më pafsh ma ma bofsh më zi, edhe unë me hi hina po spo më lënë me dal, më tha DIno…” Kjo edhe ndodhi. Dino u detyrua të këthehet përseri në AKP dhe ndodhi ajo që e parashikoj në bisedë me mua… Pra, ai ka pas dert të madh se përpara kishte me i vra 30 vetë se me e therrë vetën 30 herë… Ne e njihnim Dinon bukur mirë dhe kemi bukur peripeti të shumta trimërie me te në Bg….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(4)
  • Dema thotë:

   Pse nuk po thua se dino ka qene njeri i Serbise ne prapavije Natyrisht se ne Beograd e ke que sepse ka qene bashkpuntor i denjë i Serbise dina me gjith ty, bile edhe më kriminel se azem syla… po flej pa merak se te gjitheve do te ju vije radha bashke me ty e shum te tjere bre paqi pik faqen e zeze qe e moret ne qafe Kosoven

   Përgjigjiuni
   Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 4. Basri thotë:

  Përsoni, i cili ka bërë këtë Vrasje në Spital duhet urgjentisht mbrenda 24 orëve të denohet me vjerrje në litar.Përveç ligjeve të drejtësisë vrasjen në spital e denojnë të gjitha vlerat njerëzore

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(4)
 5. Xhafer Leci thotë:

  Dino Asanaj kishte marë 12 goditje me thikë në rezidencën e tij. As një vend në Evropë, nuk do e lëshonte një gënjeshtër kaq të madhe publike, si rasti i Dinos, se kinse Ai ka bërër vetvrasje…! Edhe një bari analfabet sikur ta pyesnim, a ka mundësi njeriu 12 herë me therr veten me thikë?-, ai do përgjigjej, Jo, ndoshta deri 3 herë, hiq më shumë, sepse dhëmbjet e therjeve me thikë janë të padurueshme… Kaq e paturpshme është drejtësia dhe kriminalistika jonë në Kosovë ! Njeriu cili vendos të bëjë vetverasje, ka shumë mënyra tjera më të lehta, si varja në litar, me armë zjarri, duke u huthur në uji liqeni, duke kërcyer nga dritaret e kateve të larta…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(55) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...