Published On: 20 Maj, 2016

Zbulimi i Lali Erit: Njerëzit nuk jetojnë vetëm me bukë, por edhe me art

Gjatë fjalës së tij në çeljen e ekspozitës “Hapësira ku jetojmë dhe hapësira që lëmë pas”, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj iu përgjigj atyre që kritikojnë hapjen e ekspozitave dhe aktivitete të tjera kulturore, me argumentin se njerëzit nuk kanë punë e bukë.

Sipas Veliajt, “në një qytet demokratik njerëzit nuk jetojnë vetëm nga buka, jetojnë edhe me art”.

“Njerëzit thonë po buka po puna, po ndriçimi, po asfalti. Ne nuk kemi pse zgjedhim bukën apo artin, unë besoj që në një qytet demokratik ne e kemi mundësinë të themi edhe këtë edhe atë.”- deklaroi kryebashkiaku.

I pranishëm në këtë ekspozitë ishte edhe kryeministri Rama, i cili tha se qëllimi i kryeministrisë është të ndajë hapësirat. Duke folur për sallën ku është çelur ekspozita, Rama tha se më herët ajo ka qenë një hapësirë për minjtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...