Published On: 9 Maj, 2016

Zbogar: Kosova ka çfarë të festojë sot

Përfaqësuesi i BE-së Samuel Zbogar dhe ministri i Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku po vizitojnë aktivitetet e organizuara në sheshin “Skënderbe”.

Këto aktivitete janë organizuar në kuadër të fushatës për sensibilizim ndaj Bashkimit Evropian. Rekomandimi pozitiv i vizave në Kosovë po zhvillohet me një sërë aktivitetesh.

Përfaqësuesi i BE-së Samuel Zbogar  tha se janë shumë gjëra që duhet të festohen sot. Është një ditë e madhe për Kosovën. Duhet të punohet shumë por sot po festojmë”, ka thënë Zhbogar.

Ndërsa, Ministri i Integrimeve Evropiane Bekim Çollaku tha se kemi shume rrugë për të bërë nga vizioni i këtij procesi.

“Janë meritor të gjithë qytetarët e Kosovës. Më vjen mirë që kjo ditë po shënohet edhe tek ne. Duhet të jemi krenar”, ka thënë Çollaku. /Zeri/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...