Published On: 1 Shtator, 2016

Zbarkon policia e Vushtrrisë në Prishtinë

Vetura të policisë dhe tre autobusë të mbushur me policisë janë parë në orët e mëngjesit duke ardhur nga Vushtrria për në Prishtinë.

Në ora 11:00 është paralajmëruar protesta e lëvizjes Vetëvendosje për të kundërshtuar ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Zyrtarë të Vetëvendosjes, ditë më parë kanë paralajmëruar se protesta do të jetë paqësore, derisa do të kërkojnë t’i thuhet jo ratifikimit të kësaj marrëveshje, e cila sipas tyre cenon integritetin territorial të vendit.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...