Published On: 18 Mars, 2016

Zbardhet vrasja në Tiranë, i kishte vrarë vëllain në 2015, i hakmerret ndaj babait (FOTO)

  • Vetëgjyqësia vazhdon të jetë mbi ligjin në Shqipëri. Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku mbeti i vrarë Skënder Aluku, ka patur si motiv pikërisht hakmarrjen.

Nga të dhënat e policisë së Tiranës mësohet se djali i viktimës, Skënder Aluku një vit më parë ka vrarë vëllain e autorit të vrasjes, Lutfi Xhaferin. Ngjarja e  rëndë ka ndodhur në Kashar, në Tiranë, ku autori i vrasjes për hakmarrje, Bujar Xhaferi është arrestuar nga forcat e policisë. Policia ka sekuestruar edhe armën e krimit tip pistoletë.

Konflikti

Konflikti ka nisur një vit më parë, ku djali i viktimës Skënder Aluku, ka vrarë vëllain autorit Bujar Xhaferri. Lutfi Xhaferri, 59 vjeç, u vra më 17 maj të vitit të kaluar ndërkohë që bashkëshortja e tij, Naime Xhaferri, 55 vjeç, mbeti e plagosur.

Për vrasjen e 59-vjeçarit u akuzuar 39-vjeçari, Altin Aluku, i cili ka qenë i fejuar me vajzën e viktimës, ndërkohë që prindërit dyshohet që të kenë ndikuar, që ajo të ndahej prej tij për t’u fejuar me një person tjetër, për t’u larguar më pas në Itali. Në derë të shtëpisë së Xhaferrit, ish-dhëndri, sipas dëshmitarëve ka debatuar fillimisht me të, duke i kërkuar llogari, e më pas ka qëlluar në drejtim të çiftit me armë zjarri, duke vrarë 59-vjeçarin e duke plagosur në dorë bashkëshorten e tij.

Në atë kohë policia arrestoi edhe viktimën e sotme Skënder Aluku, pasi gjatë kontrollit të banesës janë gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 170 copë fishekësh.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...