Published On: 17 Korrik, 2016

Zbardhet biseda dramatike mes shefit të policisë turke dhe ushtarëve puçistë

Tashmë që situata asht qetësue në Turqi, mediat kanë arritë me i zbardhë edhe bisedat në momentet e para të grushtit të shtetit, mes shefit të policisë së Stambollit, Mustafa Caliskan, me ushtarët komplotistë.

Caliskan ju ka ba thirrje ushtarëve që mos me ju bindë urdhnave për grusht shteti, por me i dorëzue armët dhe mos me derdhë gjakun e civilëve të pafajshëm dhe të oficerëve të policisë që luftojnë për mbrojtjen e vendit.

Caliskan: “Po të foli si vëlla, don me derdhë gjakun e policisë turke?

Përgjigja e ushtarëve: “Miq, na kemi me i përmbushë detyrat e përcaktueme”.

Ndërkohë që gjatë bisedës mes tyne Caliskan ju përgjigjet premë thirrjeve të ushtarëve që forcat e policisë të dorëzohen: “Nuk do kemi me lëshue asnji centimetër. Zoti i bekoftë të gjithë kolegët e mi!”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...