Published On: 5 Mars, 2016

Zafir Berisha: Sakrifica e Adem Jasharit po vihet në pikëpyetje nga kjo qeveri

Me rastin e ditës së parë së Epopesë së UÇK-së, deputeti i Nisma, Zafir Berisha ka thënë se jehona e pushkës së komandantit legjendar Adem Jashari para 18 viteve ka qenë thirrje vendimtare për të gjithë ata që në damarët e tyre ka rrjedhë gjak shqiptari.

Ai ka thënë se në vitin 2016 kjo sakrificë gjë gjaku që është derdhur për liri po vihet në pikëpyetje në kjo qeveria që Berisha e quan kuislinge.

Ky është postimi i plotë i Berishës:

“Jehona e pushkës së komandantit legjendar Adem Jashari para 18 vitesh ishte thirrja vendimtare për të gjith ata në damarët e të cilve rrjedhte gjak shqiptari se koha e liris po thërret. Me 2016 e gjithë ajo sakrific dhe gjaku që u derdhë për liri po vihet në pikpytje nga qeveria kuislige e cila në bisedime me pasardhësit e Milosheviqit tendojn ta rikëthejn Serbin me projektin famkeq ,,Zajednica,, Z.B

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...