Published On: 7 Janar, 2016

Zafir Berisha, qeveritarët druvarë e salepëgjinj

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka thënë se qeveria e Kosovës po bën përpjekje të vazhdueshme që ta denigrojë deformojë kauzën e partive opozitare, shkruan Gazeta Blic.

Ai është shprehur i bindur se qytetarët e dijnë tanimë se ka ardhur momenti për të dalë kundër qeverisë, për të reaguar.

Ky është postimi i plotë i tij:

Qeveria esatiste dhe mbështetësit e saj druvarë e salepëgjinj po mundohen me mish e me shpirt të deformojnë kauzën opozitare vetëm e vetëm për t’ia zgjatë jetën krimit të organizuar dhe korrupsionit, si një bandë e veshur me petkun institucional e që për mision të sajë e ka defunksionalizimin e shtetit dhe kthimin e Serbisë në Kosovë përmes Zajednicës.

Qytetarët, besoj që e kanë të qartë tash, se është moment i fundit të reagojnë sepse nesër mundë të jetë vonë.
Bosnizimi i Kosovës të cilën po dëshiron ta realizoj qeveria kuislinge është lënia e një konflikti të hapur mes shqiptarëve dhe serbëve, prandaj ne si gjeneratë e vetëdijshme për këtë duhet ta parandalojmë.
Ejani më 9 janar në Prishtinë, të fillojmë fundin e kësaj qeverie kuislingësh!
Z.B

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...