Published On: 6 Janar, 2016

Zafir Berisha preferon Millosheviqin, para Thaçit për president!

Ai ka thënë se më lehtë do ta kishte votuar Millosheviqin të ngjallej se sa Hashim Thaçin për president të vendit.

“Ma lehtë e kisha votu Millosheviqin me u ngjall për president të vendit se Hashim Thaçin edhe pse ai pis ka vdes. Dëmi më i madh që i bohet Kosovës është nëse një injorant asisoj si Hashim Thaçi bohet president i këtij vendi “, ka thënë Berisha për Arbresh.info.

Më tej Berisha ka shtuar se “qeverisja e tij prej vitit 2008 ka mi kushtu 50 vjet Kosovës edhe nëse zgjidhet president pasojat do të jenë 100 vjeçare nga ky njeri pakurrizor dhe ky njeri që interesin përgjithshëm e vë në favor të interesave personale” .

“Po ky njeri duhet të shkojë në burg sepse mu zgjedh president nuk e di që çfarë favori është për shtetin e Kosovës”, ka thënë Berisha.

Nga ana tjetër , blloku opozitar LVV, AAK dhe NISMA për Kosovën janë shprehur kundër votimit të Thaçit për president. Ata janë duke kërkuar dorëheqjen e Qeverisjes Mustafa dhe shkuarja në zgjedhje të reja. Blloku opozitar ka paralajmëruar protesta gjithëpopullore më 9 janar.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Anton thotë:

    ZThaqi, Po bi ne dakord me Z. Berishen, vetem ndryshimi im asht se une kur nuk kisha votu per nji te hujin me e udheheq Kosoven. Une po e shoh e edhe ju vet po e shihni se ddmin qe po ia sellniKosoves ash tragjik. Pse nji her s`po bahesh bur e epe dorehqjen si njerzit e mdhaj

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...