Published On: 5 Mars, 2016

Zafir Berisha: Lufta me Serbinë nuk ka përfunduar. Ajo vazhdon të jetë e hapur!

Deputeti i Kuvendit nga Nisma për Kosovën Zafir Berisha, më 5 mars, ditën e parë të “Epopesë së UÇK-së”, ka thënë se lufta me Serbinë akoma nuk ka përfunduar, shkruan GazetaBlic.

Sipas tij, lufta vazhdon të jetë e hapur edhe sot.

Shikojeni të plotë shënimin e tij:

LUFTA ME SERBINË NUK KA PERFUNDUAR…

Lufta me Serbinë nu ka përfunduar sepse një gjë e tillë nuk është bërë me ndonjë vendim nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së apo institucion tjetër i Kosovës që nga përfundimi luftës, për këtë mendoj se lufta me Serbin vazhdon të jet e hapur. Ka vendime e marrveshje për demobilizim, shpartallim thën më mir deri në baltosje të UÇK-së por jo edhe vendim zyrtar se lufta me Serbin ka përfundu. Ndërsa Serbia në Kushtetutën e vet vazhdon ta trajtojë Kosovën si pjesë integrale të saj dhe se nuk ka kërkuar falje për krimet e saj ndaj vendit tonë , ndërsa në bisedimet në Bruksel zyrtarët serb thonë se po takohen me përfaqsues të Prishtinën e jo me zyrtarët shtetëror kosovarë. Serbia vazhdon të ketë struktuarat e veta në Kosovë dhe ti financoj ato duke sfiduar shtetin e Kosovës në të gjitha poret e jetës, ndërsa qeveritarët tan nënshtrohen para këti armike deri aty sa të dyshoshë në ata se pjellë e kujt jan këta mostruma.
Z.B

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. vali-ramo@hotmail.se thotë:

    Poplli thotë: “Qeni i keqë ta bjenë ujkun në torishtë”

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...