Published On: 17 Shkurt, 2016

Zafir Berisha: Isa e Hashimi me skenar për vëllavrasje

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha thotë se kryeministri Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij, Hashim Thaçi kanë skenar për vëllavrasje.

Sipas tij, ky skenar nuk iu ‘dhesi’ në protestën e sotme organizuar nga partitë opozitare.

“Hashmi e Isa që ishin shumë të interesuar për dhunë ende pa përfunduar protesta, dolën para mediave dhe lehen si zagar, sepse projekti i tyre për vëllavrasje nuk ju ‘dhezi”, shkruan Berisha në Facebook,transmeton PrizrenPress.

Ai thotë se protesta e sotme e qytetarëve në mbrojtje të Republikës ishte dëshmia më e mirë për ata që kanë sy dhe vesh.

“Parashikimet dash-këqija për molotov e armë zjarri ranë poshtë”.

“Deklaratat e tyre prej injorantëve treguan fytyrën e vërtetë të këtyre maskarenjve”.

“Fundi i tyre është shumë afër, prandaj rezistenca kundër kësaj bande mafioze, që e ka kapur shtetin duhet vazhduar”.

“ Ambasadori Delawie dhe miqtë e tjerë ndërkombëtar besoj se janë duke e parë se kush është për dhunë, prandaj sa nuk është bërë vonë rreshtohuni përkrah ndryshimeve demokratike tepër të nevojshme për Kosovën”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...