Published On: 28 Maj, 2017

Zaevi zyrtarizon emrat e ministrave të LSDM-së. Ja cilët janë (VIDEO)

Mandatari Zoran Zaev në konferencë për shtyp ka bërë të ditur edhe zyrtarisht ministrat e LSDM-së të cilët do të jenë në Qeverinë e re:

Zyrtarisht kjo është lista e LSDM-së për ministra:

Radmilla Sheqerinska – ministre e Mbrojtjes
Oliver Spasovski – ministër i Punëve të Brendshme
Dragan Tevdovski – ministër i Financave
Nikolla Dimitrov – ministër i Punëve të Jashtme
Renata Deskovska – ministre e Arsimit
Ljupço Nikollovski – ministër i Bujqësisë
Mila Carovska – ministre e Punës dhe Politikës Sociale
Robert Allagjozovski – ministër i Kulturës
Damjan Mançevski – ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës
Goran Sugarev – ministër i Transportit dhe Lidhjes.
Koço Angjushev- zv/kryeministër për cëshjte ekonomike
Edmond Ademi- ministër pa resorë
Adnan Qahil- ministër pa resorë
Samka Ibrahimovski- ministër pa resorë
Zoran Shapurqi- ministër pa resorë
Zorica Apostolovska – ministër pa resorë

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...